پشتیبانی از مشتری:

کاربرد مواد نانو در صنعت نساجی

نانو تکنولوژی در صنعت فرش:
ازدیر باز در کشور ما فرش به عنوان یکی از وسایل کاربردی و تزئینی مورد استفاد ه قرار گرفته است.
انتخاب فرش سالم و تأثیر آن برسطح سلامتی خانواده ها:
امروزه به دلیل حساسیت های پوستی و تنفسی ناشی از تماس مستقیم مصرف کننده با نخ خاب و پرز فرش، استفاده  از فرش هایی  با تکنولوزی نوین و پیشرفته ای چون نانو تکنولوژی، رونق زیادی پیدا کرده است.
فواید استفاد ه از فرش های آنتی باکتریال (نانو):
  1. فرش های آنتی باکتریال از خواص مهمی چون ضد قارچ، ضد بو و ضد حساسیت برخوردار میباشد که مناسب  برای بیماران و افراد دارای حساسیت های پوستی و چشمی و تنفسی بسیار مفید بوده .و همچنین به دلیل تماس مستمر کودکان با فرش سطح سلامتی افراد خانه و خانواده را به نحو چشمگیری افزایش می دهد.
  2. فرش نانو به دلیل خاصیت دفع مایعات، ضد لکه هستند. اگر لکه ای روی فرش ایجاد شود،به راحتی با تابش نور خورشید لکه از بین خواهد رفت.
با توجه به ویژگی های موجود در الیاف فرش نانو :
  • امکان پالایش هوا و جذب گازهای سمی توسط این فرش ها وجود دارد که با قرار گرفتن در معرض نورخورشید، مواد آلاینده جذب و توسط فرش تجزیه می شود.
  • خاصیت خود تمیزشوندگی: که این خاصیت در برابر نورخورشید و همچنین در برابر نورهای معمولی داخل منزل نیز فعال می شوند.
  • در صنایع نساجی برای تولید فرش و پتو از الیاف اکریلیک استفاده می شود: چون وقتی از فرش و پتو استفاد ه می کنیم بدن تماس مستقیم با این الیاف را دارد که استفاده از مواد آنتی باکتریال باعث عدم رشد میکروب بر روی سطح الیاف می شود.
هزینه های تولید فرش هایی با ویژکی آنتی باکتریال بالاست اما در مقابل ارزش افزوده ای که ایجاد می کند می تواند جبران می شود.
  • توصیه به خریداران فرش نانو: به منظور تسریع در لکه زدایی عامل ایجاد لکه را از روی فرش نانو پاک کرده و فرش را در مقابل نور قرار دهید تا بقایای لکه از روی فرش زدوده شود.نانو مواد استفاده شده در تولید فرش های نانو،همگی دارای بنیان معدنی طبیعی است و به همین دلیل به راحتی در طبیعت قابل بازیافت است.
 
 
مقایسه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.
طراحی و توسعه توسط وبسایت پویا - دانه گردی